Як стати на шлях англійської і вже не відступати? | English way out | Блог

Блог go UPPR // Як стати на шлях англійської і вже не відступати?

Як стати на шлях англійської і вже не відступати?

"Почну завтра”, “Ні, уже з понеділка”, “А, понеділок - важкий день, з вівторка точно почну"... "Цього року я точно досягну рівня upper-intermediate"... Скільки разів ми говорили собі ці слова? Так, ми всі розуміємо, що англійську потрібно вчити, проте як бути, якщо весь час “щось" заважає - особливо, банальні лінощі чи відсутність часу?.

Невже з цим не можна нічого зробити?

Можна. Бо правда в тому, що насправді, усі - зайняті та ліниві. Але багато хто все-таки володіє англійською на достойному рівні, правда ж?

Припустимо, ми все ж таки неухильно вирішили займатися мовою. Але терпіння та мотивація чомусь поступово тануть, і одного дня (який зазвичай не змушує себе довго чекати;)) ми знову починаємо “філонити” - ухилятися від домашніх завдань, прогулювати /відміняти заняття, не заходити в “duolingo”, не читати телеграм канал з корисними порадами чи інстаграм з новими словами...

Як виявилося, вихід є.

З цією “напастю” можна впоратися і для цього потрібно зробити наступні кроки

“Потрібно”, а не “хочу”!

№1: Розібратися зі своїм часом

Поставте собі запитання: чи “потрібно" вам вивчити англійську? Те, що ви “хочете” її вивчити, ми уже усвідомили. Але справа в тому, щоб без потреби від простого “хочу" час не з’явиться. Коли ви виясните, що вам таки “треба”, тоді питаємо себе, скільки часу ми готові приділяти цьому заняттю, наприклад, у найближчий рік. Щоб ця ідея мала позитивний результат, у вашому щоденному розкладі обов'язково має бути відведений час саме на вивчення мови. Не викроєний, а саме відведений!

№2: Знайти джерела натхнення

Насправді, без натхнення нікуди. Якщо ви будете механічно повторювати правила та завчати слова - це буде набагато менш ефективно, ніж ви розберете текст вашої улюбленої пісні чи професійної статті, яка вам сподобалася. Коли нам щось подобається, цікаво чи ми чимось щиро переймаємося, то і слова ніби самі запам'ятовуються і граматичні конструкції “стають” яснішими.

Ніхто не забороняє вам використовувати у вивченні мови саме те, що мотивує конкретно вас. Набридли стандартні додатки та нудні подкасти? Підпишіться на цікавий канал на YouTube чи Twitter, частіше заходьте у мотивуючі блоги, читайте новини, які вам дійсно цікаві. У цій справі важлива регулярна практика - тому намагайтеся спеціально "зіштовхуватися” з мовою щоденно.

Ресурси на допомогу:
Надихаючий блог дівчини, що розмовляє 5 мовами
Цікавий сайт про все найтрендовіше у Мережі
Крута платформа для онлайн-навчання
Приєднуйтеся до нашої FB групи

Півгодини щодня - найкращий рецепт.

№3: Завести “англійську" в сумці

“Little strokes fell great oaks” - чули такий вислів?
Так ось, у випадку з англійською, це теж правда. Регулярність і постійна практика - це наше все у вивченні іноземної мови. Лише заняттями на курсах 2 рази на тиждень у цій справі не обійтися. Дійсно, набагато ефективніше вивчати мову по півгодини щодня, ніж весь день, але раз на тиждень. Щоб не гаяти час у черзі або на зупинці,чи в таксі по дорозі додому, підберіть цікаву та не дуже складну книжку (статтю/фільм, ролик) і читайте її. Кожен день.

Чи змініть меню усіх ваших гаджетів на англійську та листуйтеся з друзями у месенджерах "in English only".

Ви й не помітите, як крок за кроком, за досить короткий час набереться низка нових та цікавих слів. Теоріяbaby steps - пам'ятаєте? Хочете рости та розвиватися? Оточуйте себе мовою максимально!

№4: Усвідомити, що помилки - це нормально

Часто можна почути: “У мене мовний бар’єр. Я роблю багато помилок і тому соромлюся говорити!” Але ж ви вчитеся! Говоріння англійською - це навичка, яку ми здобуваємо прикладаючи зусилля. В процесі здобуття навички завжди є якісь “косяки” і це абсолютно ОК. Навпаки, якщо ви помилок не робите, це значить, що ви це уже вмієте і нічому новому не навчилися.

№5: Заохочувати себе постійно

Не важливо, якого розміру будуть ваші успіхи - все одно помічайте свої проміжні результати і хваліть себе за них. (Про проміжні результати якось окремий пост напишу). Внутрішня мотивація не береться з повітря - над нею теж прийдеться попрацювати. За кожен випадковий діалог з іноземцем, за кожне виконане домашнє завдання, за вивчені нові слова, за прочитаний текст тощо. Обов'язково відзначайте свої досягнення, пригощайте себе кавою, як мінімум 😃, чи обіцяйте подорож кудись, у разі проходження нового ключового етапу.

Успіхів вам! ;)