10 NO-фраз для вашого CV або не дражни рекрутера! | Блог

Блог go UPPR // 10 NO-фраз для вашого CV або не дражни рекрутера!

10 NO-фраз для вашого CV або не дражни рекрутера!

Так, так, я знаю, ви - a self-starter with excellent communication skills а також a strategic, leader focused on delivering creative solutions. А, і ще - passionate about your job. So very, very passionate. Як і усі решта((.

І ви також a self-starter with excellent communication skills?

Отож, пропрацювавши декілька років в рекрутменті, і переглянувши тисячі (без перебільшень) резюме, можу з впевненістю сказати, що є ряд слів та фраз, яких уже сил немає читати, мені, принаймні;). Бо вони - практично в кожному резюме.

Не будьте папугою!

Насправді, ваше резюме, як і профайл, на LinkedIn - це дуже хороша можливість виділитися і отримати бажану роботу/ посаду/ партнерство. Тому, чому б не видалити “вражаючі” (читай “нудні”) фрази, які по-перше усі пишуть і по- друге, нічого по-суті не означають.

Пишу цю статтю, щоб:

  1. уберегти вас від таких от “подразників” у вигляді пустих фраз;
  2. рекрутерів - від руйнування нервових клітин

Але звісно, як і усе решта, стаття - досить суб’єктивна, можливо інші, краще тримають себе в руках та не дратуються, коли бачать ці слова та фрази.

Отже, почнемо.

Коли надсилаєте резюме переконайтеся, що там не написано:

1.Excellent communication skills - це не навик, про який потрібно говорити, це - само собою зрозуміло, напишу навіть must-have - хоч це слово також не менш дратує:):), тому не пишіть і його в своєму резюме, навіть якщо і дуже захочеться. А ще усі використовують саме excellent, ніби немає ніяких інших синонімів. І якщо ви такий чудовий комунікатор, то вигадайте і напишіть нарешті щось цікавіше і інакше. Адже резюме – це теж спосіб комунікації.

2.Hardworking. Усі зараз hardworking, і як це вимірюється? Характеристика, до якої не можна застосувати критерії, не несе ніякої цінності для роботодавця. І чомусь мені кожного разу, коли бачу це слово, згадується вислів Стіва Джобса про те, що працювати потрібно не 8 годин, а головою. Хоча, можливо, саме це мають на увазі ті, хто називають себе hardworking

3.Results-driven, result-oriented/ result focused. Замість того, щоб розповідати, що ви орієнтуєтеся на результат, краще розкажіть безпосередньо про самі результати. Нехай цифри говорять про ваші результати, а не слова. І взагалі, намагайтеся писати поменше “води”, і побільше конкретики.

4.Detail-oriented. ОК, а як ви взагалі працюєте, якщо не звертаєте увагу на деталі? Кожен професіонал просто мусить звертати увагу на деталі, інакше не можливо досягти професіоналізму - це не те, про що навіть варто згадувати.

5.Team player. Якщо це не компанія однієї людини (а це досить рідке явище), то вам у будь-якому випадку потрібно буде працювати з людьми. Краще ніж писати про те, що ви чудовий командний гравець, напишіть, яких результатів вам вдалося досягти працюючи з іншими людьми. Опишіть свою історію успіху - можливо зекономити кошти чи ресурси, чи отримати вигідний контракт? А ще, інколи, пишуть team player with leadership abilities – facepalm тут. По-перше, це - дещо суперечливо, по-друге – якщо про лідерство ніде не згадано в описі вакансії, то краще утриматися від акцентування на цю характеристику.

6.Leadership abilities. Якщо все таки компанія шукає когось з лідерськими задатками - опишіть конкретний приклад, коли ви продемонстрували ці навики і що було досягнуто.

7.Creative. Такі слова якcreative,innovative, таexceptional – це лише ваша власна думка про вас самих і дані якості ніяк не виміряти. + Хорошим критерієм буде, чи вживатимете такі слова про себе під час співбесіди? Як показує практика, швидше за все, при особистому спілкуванні, люди більш скромні;). Я, взагалі, не проти самопіару, але все-таки, в резюме досягнення та факти повинні говорити за людину, а не просто красиві, але пусті, нічим не підкріплені слова.

8.Punctual. Це чудово, що ви - пунктуальні, але насправді, це - базовий навик і для одних професій, наприклад, вчителя – це те, що саме собою зрозуміло, а для скажімо ІТ компанії - взагалі байдуже у більшості випадків, тому не марнуйте місце у вашому резюме.

9.Responsible for… Читаючи це, одразу на думку спадає образ якогось посереднього робітничка, який без натхнення, автоматично виконує щось, бо так написано в посадовій інструкції - не більше і не менше. Якщо ви були відповідальним за щось - це зовсім не означає, що ви щось робили. Відповідальність вам “нав’язала” компанія. Напишіть краще, що ви конкретно робили, використовуючи сильні дієслова managed, led, arranged. Замість того, щоб писати Responsible for training interns ..., просто напишіть Trained interns ...

10.Microsoft Word. Навик роботи з компом та різними програмами - це також базовий навик про який немає сенсу писати.

Cпеціально для ІТ-шників

Хоч і мала написати всього 10. Не можу втриматися і не написати ще одне "слово" – спеціально для ІТ-шників – ninja / unicorn / rock-star. Ще і досі зустрічаються ті, хто про себе так думає і пише – можливо на зорі ІТ це і було круто писати, але зараз це просто спішно!

Щось я розігналася, але насправді мушу вас заспокоїти, звісно, ніхто не відкидає кандидатів тільки через те, що вони надішлють стандартне чи нудне резюме, і супер професіонали можуть виявитися не супер резюме райтерами.

Отже, як для вас нелегким завданням є написати резюме чи пройти співбесіду, так і для ейчара - розібрати кіпу резюме (з них мінімум 80% непідходящих) і не зійти з розуму.

Але вказані слова та фрази настільки часто зустрічаються, що вони уже повністю вичерпали себе, віджили, і уже не несуть того змістовного навантаження, яке повинні нести. Відповідно, не допоможуть виділитися з натовпу інших кандидатів. Це просто пусті слова, які марнують час, простір та зусилля. А досвід потрібно показувати досягненнями.

Тому, давайте жити дружно і поважати час один одного!