Hope you are well! No? | Блог

Блог go UPPR // Hope you are well! No?

Hope you are well! No?

Hello, I hope this article finds you well, do I? Yes, and no. І чому не варто використовувати самий часто-вживаний opener!

I hope this email finds you well.
Hi there! I hope you’re doing well.
I hope you’re having a great week.
I hope all is well.
Hope you are well.
I hope things are well with you.

читається на початку чи не кожного імейлу.

{ facepalm }

Хоча цю фразу безжалісно критикують та тролять, багато імейлерів продовжують надавати їй перевагу, як найліпшому opener.

“Why shouldn’t I be well? Have you heard that I’m not? Do I have a reputation for instability? If I’ve got a cold, is this going to mess with whatever it is you’re pestering me about? It’s always people who don’t know me who want me to be well.” -  наполягає автор The Muse.

Judith Kallos, автор "Email Etiquette Made Easy" ділиться своєю думкою “I get what you are saying: that it is too common and then, in my opinion, not always sincere.Your opening greeting would be contingent on how well you know the person, right?”

Catharine Hamm, редактор "Los Angeles Times", теж дратується, коли їй пишуть “I hope you are well” -emails. “It is by God’s grace that I am well, but what if I weren’t?To these people I say this: Building a relationship means helping me do my job, not asking me how I am. It means understanding my market, not trying to understand my psyche. It means identifying and addressing my journalistic needs, not helping me find my personal center.”

Я особисто відношу фрази типу “Hope this email finds you well” до фраз-невидимок

Фраза-невидимка.

Взагалі досить зрозуміло, чому цю фразу та їй подібні так часто використовують - зі страху здатися грубим та неввічливим невігласом. І справді, інколи при бракові інформації про людину вона стає в пригоді.

Але в інших випадках (в більшості випадків) фраза “Hope this email finds you well” - просто неефективна. Вона занадто стандартна, тому, з перших букв здогадавшись, що написано, її не дочитають, проігнорять.

Тобто по суті вона - senseless і функцію свою не виконує. Ось що таке фраза-невидимка, як I look forward to, як I have a great week/day.

Як починати імейли без цього звичного opener?

Чим замінити "Hope this email finds you well"?

#1. Взагалі нічим.

Так, я серйозно, просто переходьте одразу до справи. Усі зайняті, так чому б не використовувати час ефективніше?

Подумайте: ви не витрачаєте часу, щоб це написати "Hope this email finds you well", а хтось — щоб це читати!

#2. Щось щире та персональне.

Чим більше ви знайомі з читачем, тим краще це працює. А якщо незнайомі, буде нагода познайомитися ближче.

Щирість залежить від вашого ставлення та інтересу до людини. А персональне? Соцмережі вам у поміч.

Хочете результату - виконайте домашку. Зайдіть в соцмережі та подивіться, чим людина займається, цікавиться, пише або читає. І напишіть речення чи два, показавши персональне відношення і його важливість для вас, обізнаність з роботою та інтересами адресата.

Побачили, що клієнт встановив новий персональний рекорд з бігу? Запитайте: "How did you feel after your Sunday 10K?"   Чи що він/вона займається садівництвом? -  "Hope you made most of the gardening weather this weekend."

Колега у відрядженні: "I hope you’re keeping warm during this frost in New York."

Якщо не знайшли "зачіпки" (головне не писати якусь маячню, все має бути щиро, пам'ятаєте), нічого страшного, наступного разу пощастить, а поки дивіться пункт 1.

І я зовсім не маю на увазі включати режим нишпорки і стежити. Але мати клієнтів та колег "в друзях" - хороша ідея і може стати у пригоді для побудови ділових стосунків та зробити внесок у ROR

#3. "I know you’re overloaded/overwhelmed/ swamped, so I’ll be brief."

Мені подобається цей opener, і я часто використовую його з колегами, якщо не виходить відразу перейти до пункту 1. І полюбляю, коли мені таке пишуть. Це показує, що відправник цінує мій час і докладає зусиль, щоб лист вийшов максимально коротким.

Єдине правило: якщо ви уже написали цей opener, то будьте таки brief, а не пишіть імейл-опус.

Ще, як альтернатива, в певних контекстах підійде:

  1. Send you my best wishes.
  2. Greetings from snowy Kyiv.
  3. Greetings to you and [Name].
  4. I hope you enjoyed your trip to ____.
  5. Welcome back to work! I hope you had a wonderful vacation.

Have a great week!:P