GO  [up]pr

and keep it simple

blog for business English learners

10 жовтня 2019

To meet or not to meet

Зустрічі - це довго та дорого. І ще досить часто непродуктивно.Ніби фізично усі прийшли на ранковий catch-up/check-in/stand-up (чи як там у кого називається), але “вткнувшись” у ноути (чи інші гаджети), зависають в соціалках, займаються роботою (в найкращому випадку). Знайомо таке?

20 серпня 2019

Пише Капітан Очевидність...

Один з нестерпних багів, який трапляється в імейлах навіть advanced emailers, заважає писати KISS імейли, формулювати думку чітко та зрозуміло, бути сфокусованими на читачеві та демонструвати respect&care, тобто найголовніше — це Captain Obvious (#captainobvious).

09 серпня 2019

KISS імейли

Keep It Short and Simple! Квінтесенція якісного та ефективного ділового імейлінгу. Саме якісного, бо коли скоротити кількість до мінімуму, то якраз і залишиться якість.

29 липня 2019

Наперед вдячний! - Чи не такий уже і вдячний?

"Thanks in Advance" - ще одна суперечлива фраза, яка часто читається як "I expect you to do this", і звучить самовпевнено та безцеремонно, егоїстично та careless.

03 липня 2019

Як писати імейли, на які відповідають?

Попри всі старання, бажання і місцями агресію різних месенджерів, статистично імейли залишаються домінантним засобом комунікації. Тільки проблема в тому, що, можливо, занадто домінантним. Через надмірно велику кількість імейлів навіть адекватним авторам (імейлерам) доводиться боротися за увагу читачів.

25 червня 2019

Причини ваших ну дуже дооовгих імейлів

Крик душі після імейлу на 3000 символів. Хоч запит був простим і автор міг би легко вкластися в 100. Чи є у вас в інбоксі імейли, які застрягають там на тижні, чи відповідати на які ви прокрастинуєте до останнього, а то і взагалі 'забиваєте' на них (якщо можна 'забити')?

03 червня 2019

Bullsh*t-free sales emails

Коли я читаю sales emails (і моїх клієнтів, і тих, хто хоче мене зробити своєю клієнткою), то стає зрозуміло, чому середньостатистичний response rate таких імейлів близько 1%. Бо такого скупчення bullshit в одному місці й у такій кількості одночасно практично більше ніде не побачиш.

01 травня 2019

Імейл-подяка після співбесіди

"Фух!", - зітхнули ви з полегшенням після співбесіди, але робота насправді ще не завершена. Є таке поняття як post-interview — етап зі своїми правилами та нюансами. І найважливішою частиною цього етапу є імейл-подяка за співбесіду.

15 березня 2019

Тема імейлу_KISStool

'Following up', 'Question', 'Information', 'Update' - у моєму інбоксі сотні імейлів з аналогічними темами. Думаю, у ваших теж.

10 лютого 2019

Hope you are well! No?

Hello, I hope this article finds you well, do I? Yes, and no. І чому не варто використовувати самий часто-вживаний opener!

23 листопада 2018

10 “зайвих” слів у вашому імейлі - частина 2

Досить складно освоїти кожен нюанс так званого нетикету, тим більше, що все зазвичай залежить…Але, позбавившись декількох непотрібних слів, можна зробити ваш імейл більш усвідомленим, зрозумілими та впевненим.

15 листопада 2018

Strong words(instead of very)

Very important, very clever, very interesting. Ось як часто говорять і пишуть. Але в мовіє достатньо колоритних та емоційно-забарвлених слів, які і без very опишуть усе, що потрібно. Правильно підібрані слова не потребують додаткових акцентів, а якщо потребують, значить підібрані некоректно, тому їх потрібно замінити. Чим саме?

05 листопада 2018

Фото-звіт. Воркшоп про ефективні email-комунікації англійською. Хаб SPALAH, м.Дніпро

27 жовтня в чудовому хабі SPALAH в Дніпрі відбувся воркшоп про ефективні email-комунікаціїанглійською. Поговорили про основні тренди та принципи сучасного бізнес - імейлінгу, про те, як побудувати позитивний email-бренд, та розібрали типові помилки. Вчилися також "викидати сміття" з імейлів, не "грузити" клієнтів своїми "I want", "I need" та скорочували імейли вдвічі без втрати сенсу. І, звісно ж, практикувалися, щоб закріпити отримані знання. А в перервах пили смачну каву зі смаколиками. Дякуємо всім присутнім за активну участь, а SPALAH - за організацію івенту. Було цікаво, корисно та продуктивно! Судіть самі! 🙂

25 жовтня 2018

Прочитайте це ASAP

Коли вам щось терміново потрібно від друга чи колеги, як ви повідомите їм про це? Найчастіше, написавши ASAP. Зазвичай клієнту чи босу ми такого не пишемо, а от друзям і колегам, чому б ні? Завжди прошу. Усі ж свої.

14 вересня 2018

Action verbs for resume

Один із способів скоротити резюме - це позбутися номіналізації. І в цьому вам допоможе наш список.Тобто замість conducted research, напишіть - researched, а undertook an analysis of, замініть на просто analysed. Дієслова привносять життя в мову, а в англійській - це найважливіша частина мови. Крім того, якщо ви використовуєте багато дієслів дії для опису своєї роботи або досвіду, ви звучите і сприймаєтеся як людина дії, що є плюсом для процесу працевлаштування.

21 серпня 2018

10 “зайвих” слів у вашому імейлі - частина 1

300 мільйонів людей по всьому світу намагаються донести свою думку за допомогою максимум 140 символів,а емоджі в месенджерах плодяться з шаленою швидкістю. Це значить, що у людей не вистачає ні часу...

14 серпня 2018

Як попросити про day off?

Отримала імейл: I want to inform you that I want to take a day off on Friday 10.08.18. Please confirm.А ви як пишете про day-off своєму менеджеру?

21 липня 2018

Не please find attached єдиним

Отже, можу запропонувати вам 8 альтернатив, які, на мою думку кращі, ніж please findattached. Звісно, це все - нюанси, але вони можуть зробити значний вплив.

18 липня 2018

Хоч please find attached нам залиште

Серед усіх цих пропозицій, пітчів, узгоджень, апдейтів та контрактів, вкладення доводитьсянадсилати та отримувати не то що кожного дня, а мало чи не кожної години. І найчастіша текстовка до імейлу з вкладенням залишається така звична для нас фраза “Please find attached.” Але чи є в ній і досі сенс, і чи потрібно її використовувати кожного разу, коли надсилаєте вкладення?

01 липня 2018

4 делікатних ситуації на роботі + шаблон імейлу на кожну

Комунікація - справа не з простих, і 30% робочого часу витрачених на спілкування черезелектронну пошту, як заявляє McKinsey, тільки зростає. А це далеко не саме бажане часо-проводження ні для вас, ні для роботодавця.Тому шаблони, при всіх їх недоліках, стають вимушеною необхідністю. Як професіно вийти з “делікатних” ситуацій на роботі - ці 4 шаблони вам допоможуть.

03 червня 2018

10 акронімів, які ви даремно не використовуєте в імейлах

Лінкольн зміг 271 словом красномовно донести роздрібненій нації ідеї єдності та рівності.Твітер довів, що будь-яку ідею можна вмістити у 140-символів. А класика називає ідентичний навик сестрою таланту.

25 травня 2018

'Best' - не завжди the best

Thanks, Best reagards та Best - далеко не панацея, навіть для формального офісного стилю. Як щеможна закінчувати імейли?

13 травня 2018

Case study: "I am writing to inform..." або олдскульна класика

Нещодавно власник компанії попросив мене to fine tune навики ділового листування йогонового працівника. Приводом до такого прохання став імейл, який молодий PM надіслав босу в перший же робочий день (автор люб'язно погодився стати піддослідним чи то кроликом, чи то мишею, щоб іншим, так би мовити, неповадно було). Імейл, і справді, вийшов просто «класика жанру». Читайте самі

19 квітня 2018

“Капосні” фрази у вашому імейлі

Одним з перших baby step до написання “живих” листів, може стати відмова від фраз,які не додають ні сенсу, ні позитиву, а лише зайві символи, роблячи сам імейл в стилі “многабукв”.

01 квітня 2018

Фільми англіською #1 - King's Speech

Хочете отримати задоволення від перегляду та збагатитися розмовною лексикою? Тоді дивимося"Король говорить!" (King's Speech)

01 лютого 2018

Як стати на шлях англійської і вже не відступати?

"Почну завтра”, “Ні, уже з понеділка”, “А, понеділок - важкий день, з вівторка точно почну"..."Цього року я точно досягну рівня upper-intermediate"... Скільки разів ми говорили собі ці слова? Так, ми всі розуміємо, що англійську потрібно вчити, проте як бути, якщо весь час “щось" заважає - особливо, банальні лінощі чи відсутність часу?.

17 жовтня 2017

10 NO-фраз для вашого CV або не дражни рекрутера!

Так, так, я знаю, ви - a self-starter with excellent communication skills а також a strategic,leader focused on delivering creative solutions. А, і ще - passionate about your job. So very, very passionate. Як і усі решта((.

22 вересня 2017

Лист-дружнє нагадування або Follow Up Letter

Думаю, follow up імейл, хоч раз у житті, але доводилося писати усім.Це досить ефективний інструмент як для тих, хто має свій власний бізнес, так і для працівників компаній, скажімо, фінансового відділу. На жаль, не всі такі відповідальні як ми;) Ми не хочемо, щоб про нас думали, що ми pushy та unfriendly, але донести месидж все таки потрібно.

28 серпня 2017

Дивимося мультики англіською #3 - "Tangled"

#3 в нашому рейтингу займає чудова казка братів Грім - Рапунцель, якій Дісней дав друге життя умультфільмі Tangled.

18 серпня 2017

Вчимо англійську з… блогами

Погодьтеся, більшу частину нашого часу ми проводимо в Мережі. Так чому б не скористатися цим і непоєднати приємне з корисним? У цій статті розповідаю, як можна вивчати іноземну мову за допомогою блогів.

05 серпня 2017

Дивимося мультики англіською #2 - "Frozen"

Продовжуємо наш рейтинг мультиків англійською і сьогодні про Крижане Серце(Frozen) - #2.

25 липня 2017

Дивимося мультики англіською #1 - "Ріо"

Існує багато плюсів, щоб провести вечір за чашкою какао та мультиком англійською. Які саме і щовласне дивитися - читайте далі.

11 липня 2017

Англійська в стилі KISS. Абревіатури

Ділюся деякими KISS тулами, тобто як все-таки писати імейли в стилі KISS і які інструменти для цього використовувати.

27 травня 2017

80/20 або як не вчити все підряд

Думаю, усі чули про правило 80/20 (його ще називають принципом “Парето”), але, як заведено, усічули і ніхто не використовує:):). А насправді він дійсно досить суттєво вам може допомогти вивчити англійську. Як саме?

20 травня 2017

Вивчення англійської - новий вид прокрастинації?

Останнім часом тенденція до вивчення мов, особливо англійської, стала надзвичайно популярною.“Хочеш бути успішним? Мати добреоплачувану роботу в міжнародній компанії? - Вчи англійську!” - мотивують книги та статті про те, як реалізувати себе та стати господарем власної долі. Але про найголовніше нам сказати забувають: саме по собі вивчення мови, що тягнеться роками без помітного вимірного результату, нічим не відрізняється від прокрастинації, якої всі так намагаються уникнути.