80/20 АБО ЯК НЕ ВЧИТИ ВСЕ ПІДРЯД | Блог

Блог go UPPR // 80/20 або як не вчити все підряд

80/20 або як не вчити все підряд

Принципи time-management у вивченні англійської мови. Прочитавши статтю ви навчитеся одній з головних навичок - фільтрувати інформацію і вчити те, що потрібно, відкидаючи усякий trash, який можливо ніколи і не згодиться.

80/20 у вивченні англійської мови

Думаю, усі чули про правило 80/20 (його ще називають принципом “Парето”), але, як заведено, усі чули і ніхто не використовує:):). А насправді він дійсно досить суттєво вам може допомогти вивчити англійську. Як саме?

Запам’ятайте просту істину: 80% часу використовується 20% мови (фраз та граматики). А 20% - це не так уже й багато і складно, погодьтеся? І не потрібно вивчати англійську роками, витрачаючи час та гроші на школи та вчителів, які вчать "усіх усьому". Очевидно, що дизайнеру-фрілансеру буде потрібна інакша лексика та навики, ніж сейлз менеджеру, який відвідує конференції та пише запити на LinkedIn. А 20% для HR менеджера, який проводить тренінги, буде відрізнятися від 20% HRа, який відповідальний за компенсації чи івенти.

Яких саме 20% потрібно вчити?

Звісно, виникає логічне питання:"Як же все-таки визначити, яких саме 20% потрібно вчити?". Відповідь проста - все залежить від ваших цілей.

Сформулюйте конкретну вимірну ціль на певний період навчання. Пам'ятаєте завітний SMART у постановці цілей? Використайте його для ваших цілей у вивчені мови.

Не "вільно спілкуватися з англомовними замовниками",а "через місяць чітко, логічно та послідовно, зв’язними реченнями, без тавтологій описувати логіку роботи елементів інтерфейсу на "дейлі мітінгу”, чи"на наступній ретроспективі чітко та конкретно протягом 3-х хвилин non-stop розповідати про підсумки своєї роботи, чого навчився (-лась) і що буду робити по-іншому”. Ціль з граматики можна сформулювати так(не потрібно особливо вдаватися в термінологію):“за 10 занять зменшити кількість that, what, which, who на 70%, замінивши коротшими та більш розмовними формулюваннями”.

Спробуйте чесно і максимально конкретно відповісти на запитання:

  1. Для чого мені англійська?
  2. З ким я зазвичай спілкуюся?
  3. На які теми?
  4. З чим саме виникають найбільші труднощі?

Поставивши ціль, необхідно впевнитися, що досягнути її можливо? Пам’ятайте: ваша ціль повинна бути максимально мотивуючою для вас.

Після цього напишіть, як ви будете рухатися до вашої цілі і визначтеся, які наступні конкретні кроки ви зробите. Неодмінно помічайте усі ваші успіхи та прогрес.

Ще один важливий момент -

не витрачайте час на суто професійну лексику!Ви її і так знаєте. Спеціалізована література та курси, наприклад, Англійська для ІТ, зазвичай виявляються безглуздим марнуванням часу. Тільки загляньте в типовий підручник - процесори, слоти, кардрідери – чи ви дійсно не знаєте, що таке pull request, чи to report a bug? Рідко хто з викладачів може допомогти розібратися з проектною документацією, але, на щастя, є і такі!

Якщо все-таки виникає сумнів, чи належить конкретна фраза чи зворот до тих ваших 20%, то спробуйте протестити фразу, запитавши себе, яким чином вона може мені бути корисна, і де я можу її використати в своєму спілкуванні? Є труднощі з прикладом? Скоріше всього ця фраза чи слово вам дійсно не потрібні і не згодяться в майбутньому, а якщо так, то ваш мозок просто відмовиться її запам’ятовувати чи забуде при першій нагоді.

До ваших 20% неодмінно додайте “ходові” вирази, наприклад, декілька способів вибачитися, подякувати, не погодитися, не образивши нікого.

Наша рубрика на Instagram10WaysToTell постійно поповнюється новими фразами такого типу.

  

Також неодмінно включіть у ваш список The art of small talk, без цього нікуди. Чи на кухні, чи в черзі за кавою, чи в ліфті, чи за обідом, рано чи пізно прийдеться поговорити не про роботу і потрібно бути готовим.

Основна біда принципу 80/20 - це перфекціонізм.

Так хочеться усе та одразу. Коли я вперше потрапила на платформу Corsera, одразу підписалася на 80 курсів, на Udemy витратила 310 доларів на курси, з яких я пройшла повністю 6 на Corsera та 4 - на Udemy. Не супер мотивуючі результати!((( Так і з 80/20, виникає розчарування від своєї непродуктивності, небажання рухатися маленькими кроками та само-критика. І в такій ситуації, з таким емоційним налаштуванням будь-який поважаючий себе перфекціоніст просто все кине. А ну його! І зануриться з головою в якусь іншу надмірність.

Що ж все-таки робити?

  1. Вчитися мистецтву маленьких кроків – baby steps
  2. Та плануванню.
  3. І пам’ятайте: хваліть себе

– тоді усе неодмінно вийде!